Přivítáme jaro zdravými rituály a bylinkami

Přivítáme jaro zdravými rituály a bylinkami

Dnes, 22. února, slunce vstupuje do znamení Ryb a zároveň se blíží příchod jara. Pro čínskou medicínu je tento přechod významný, neboť jaro je spojeno s elementem dřeva, který symbolizuje růst, obnovu a vzkvétání přírody.

Jaro přináší novou energii a my bychom měli být připraveni na tuto obnovu. V čínské medicíně je jaro také spojeno s játry a žlučníkem, které jsou klíčové pro detoxikaci a očistu těla. Proto bychom měli začít s očistnými rituály a dávat pozor na to, co jíme.

Kromě očisty těla můžeme podpořit své zdraví a vitalitu i bylinkami. Například šalvěj, máta a citronová tráva mají vynikající detoxikační účinky, pomáhají při trávení a podporují imunitní systém. Také zelený čaj a hořká čokoláda jsou bohaté na antioxidanty a pomáhají odstraňovat volné radikály v těle.

Pár tipů na potraviny, které jsou ideální na podporu detoxikace v těle:

  • zelená listová zelenina – špenát a řapíkatý celer
  • kořenová zelenina – ředkvičky, mrkev, cibule, česnek
  • bylinky – máta a kurkuma
  • citrusové plody – citrony a pomeranče
  • borůvky a brusinky
  • mandle
  • lněná semínka

Tyto potraviny mohou pomoci podpořit tělo při detoxikaci a poskytnout potřebné vitamíny a minerály pro celkové zdraví. Je také důležité pít hodně vody a omezit konzumaci nezdravých potravin, jako jsou průmyslově zpracované potraviny a cukr, které mohou zpomalit proces detoxikace a způsobit zdravotní problémy.

VIBESS je ideálním místem pro přípravu na jaro. Nabízíme vám moderní technologie, jako je Power Plate a Bodyter, které vám pomohou formovat postavu a zlepšovat zdraví. Díky našim kvalifikovaným instruktorům a diagnostice pohybového aparátu a organismu se můžete cítit v bezpečí a v souladu se svým tělem.

Pojďte k nám do VIBESS a připravte se na jaro v plné síle a vitalitě!

Kam dál?